Můj profesionální salon

Jediný magazín, který kdy budete jako profesionál pracující v beauty oboru potřebovat
2 minuty čtení

Chci poskytovat svým klientkám přístrojová kosmetická ošetření.. na co si dát pozor!

V dnešním technickém světě pronikají technologie do všech oborů a kosmetika není výjimkou. Přístrojová ošetření nemají za účel klasické kosmetické ošetření nahradit, ale zvýšit jeho účinky. Ano, jsou salony, které se rozhodly jít jen cestou přístrojových ošetření, ale to už je o obchodním rozhodnutí každého podnikatele. Ať se rozhodnete jakkoliv, tak potřebujete znát podmínky, za jakých můžete přístrojová ošetření ve svém salonu nabízet a poskytovat.

  1. Přístroje používané v kosmetickém salonu musít mít certifikaci CE (některé hygienické stanice stále vyžadují tzv. Prohlášení o shodě – toto prohlášení už není pro kosmetické přístroje potřebné a bylo plně nahrazeno certifikátem CE).
  2. CE certifikaci vydává vždy výrobce přístroje a distributor nebo prodejce je povinen ho mít k dispozici. (pozor podle zákona není povinen Vám CE k přístroji poskytnout). Vždy vyžadujte původní CE. Pokud např. prodejce zanikne, tak díky CE budete moci dohledat výrobce pro případnou opravu nebo nákup náhradních dílů.
  3. V kosmetickém salonu můžete využívat jen přístroje, které jsou určeny pro provoz v kosmetických salonech, obvykle nesou označení „Beauty“. Toto zařazení najdete na CE certifikaci nebo Vám ho vydá prodejce přístroje.
  4. Víte, že jako podnikatel, který kupuje přístroj od jiného podnikatele, nemáte ze zákona záruku? Proto si vždy zkontrolujte, že prodejce záruku v rámci dobrých vztahů nabízí a nechte si ji vždy uvést do kupní smlouvy! Jinak nemáte záruku ani 1 den, což může v případě poruchy přijít poměrně draho.
  5. Pro práci s kosmetickým přístrojem potřebujete vždy zaškolení. Kvalitní prodejce Vám vždy školení nabídne. U slušných prodejců je obvykle zahrnuto v ceně přístroje. Nezapomeňte, že je Vaší povinností školení podstoupit. Vždy vyžadujte zaškolovací certifikát. Budete ho potřebovat. Pozor na firmy, které zasílají zaškolovací certifikát jen poštou nebo emailem. Vy ručíte svou odbornou způsobilostí, že přístroj ovládáte a znáte jeho účinky. Pokud přístroj nepoužíváte správně, tak nedosáhnete požadovaných účinků nebo můžete klientku i poškodit.
  6. Pro každý přístroj musíte požádat Hygienickou stanici o dodatek k Vašemu provoznímu řadu. Bez schválení provozního řádu nesmíte přístroj používat. Pro schválení Hygienická stanice obvykle vyžaduje CE k přístroji, manuál v českém jazyce a zaškolovací protokol.
  7. Vy jako provozovatel přístroje musíte 1x za rok (popř. 6 měsíců) podle typu přístroje zajistit elektro revizi. Elektro revizi může provést běžný revizní technik.
  8. Vždy si ověřte, že prodejce přístroje nabízí servis k prodávaným přístrojům, určitě se Vám bude v budoucnu hodit.
  9. Vždy vyžadujte k přístroji manuál v českém jazyce i původní nepřeložený. Bohužel je stále běžnou praxí, že přístroje dodávají lidé, kteří s nimi nikdy v praxi nepracovali a potom přeložený manuál obvykle neobsahuje všechny důležité informace.
    Každopádně se není čeho obávat. Přístrojová ošetření jsou skvělým pomocníkem v naší profesi, pokud je používáme správně.