Můj profesionální salon

Jediný magazín, který kdy budete jako profesionál pracující v beauty oboru potřebovat
2 minuty čtení

Kdy můžete používat přístroje v kosmetickém salonu a za jakých podmínek?

Kosmetické přístroje v salonech jako součást kosmetického ošetření(ultrazvukové špachtle, galvanické žehličky, mikrodermabraze a další) – víte, jaké jsou Vaše povinnosti, pokud si pořídíte kosmetický přístroj do Vašeho salonu?

  1. Přístroj musí být vybavený certifikací CE, která dokládá, že můžete používat přístroj v Evropské unii. CE certifikaci je Vám povinen předat dodavatel při předání přístroje.
  2. Pro přístroj musíte mít k dispozici manuál obsluhy a nabývací doklad (obvykle fakturu nebo paragon).
  3. Přístroj musí být schválen pro použití jako „kosmetický“, „beauty“. Přístroje, které jsou schválené pouze jako „medical“, nesmíte v kosmetickém salonu provozovat, pokud není schválen jako zdravotnické zařízení a neobsluhuje ho lékař. Toto zařazení Vám potvrdí distributor přístroje.
  4. Všechny osoby, který přístroj obsluhují musí mít tzv. odbornou způsobilost (tzn.příslušné vzdělání a praxi – liší se u jednotlivých přístrojů) a musí mít certifikát o zaškolení obsluhy. (POZOR: Často se stává, že firma, která Vám přístroj prodává, pouze zašle certifikát o zaškolení, ale skutečně Vás neproškolí. Podle právního výkladu se tím ale vzdává zodpovědnosti a přenáší ji na Vás. Je tedy ve Vašem zájmu naučit se s přístrojem skutečně pracovat. Přijetím certifikátu o zaškolení potvrzujete, že jste s přístrojem i obsluhou seznámena.) Určitě doporučuji vždy školení skutečně podstoupit! Každý solidní prodejce Vám školení poskytne.
  5. Revize přístroje – podle zařazení přístroje musíte zajistit elektro revizi -jednou za uvedené období (obvykle 1/2 roku nebo rok). Provádějí ji specializované firmy.
  6. Na každý přístroj v salonu musíte mít schválený provozní řád. Bez provozního řádu nesmíte s přístrojem pracovat.
  7. A nezapomínejte, že podle zákona vy ručíte za újmu, kterou klientce způsobíte. Takže je vždy potřeba s přístroji pracovat obezřetně. Určitě je nutné se vyhnout přístrojům s pochybnými funkcemi a pochybným původem.