Můj profesionální salon

Jediný magazín, který kdy budete jako profesionál pracující v beauty oboru potřebovat
4 minuty čtení

Ztrácíte se v typech radiofrekvencí? Nevíte co znamenají všechny ty názvy a parametry?

RADIOFREKVENCE (RF) – jedna z nejrozšířenějších technologií používaných v kosmetice a dermatologii, patří k přístrojovým ošetřením, které výrazně zvyšují účinek kosmetické péče a to zejména v oblasti liftingu pleti, odstranění vrásek a při odstraňování celulitidy.
Pokud uvažujete o využití RF ve vašem salonu, vždy je potřeba se rozhodnout, jaký typ radiofrekvenčních ošetření budete provádět

Budete ošetřovat jen obličej,krk a dekolt nebo celé tělo?

Chcete, aby byl efekt viditelný ihned po ošetření nebo budete řešit spíše prevenci stárnutí? Chcete používat radiofrekvenci v rámci kosmetického ošetření nebo pro intenzivní hloubkovou péči?

VÝKON: U radiofrekvencí vždy záleží na výkonu. Radiofrekvence na multifunkčních přístrojích mají obvykle výrazně nižší výkon než  jsou na samostatných přístrojích. Pokud je radiofrekvence součástí multifunkčního kosmetického přístroje, tak je určena za projasnění, vitalizaci ALE ne pro hloubkovou stimulaci kolagenových vláken. Pokud chceme tedy provádět hloubkovou a dlouhodobou stimulaci kolagenových vláken, tak se musíme poohlédnout po výkonné samostatné radiofekvenci:-)

Nezapomeňte, že klasické radiofrekvence působící na povrch pleti a těsně pod povrchem a musí se provádět opakovaně v kúrách (4-6 ošetření v rozmezí týdne) s efektem,který vydrží až rok. Výsledky jsou viditelné ihned a ošetření se může provádět i jednorázově např. před plesem nebo zvláštní příležitostí.

Frakční radiofrekvence působí naopak v hlubších vrstvách pleti a provádějí se obvykle 1x za rok ne častěji (pokud se ošetření provádí vícekrát než jednou ročně, tak se nejedná o frakční radiofrekvenci, ale multipolární radiofrekvenci:-). Frakční radiofrekvence působí až do vrstvy SMAS a jsou určeny pro intenzivní anti aging a vypnutí pleti.

Radiofrekvenci řadíme mezi vysokofrekvenční terapie, jejíž účinek na ošetřovanou tkáň spočívá v jejím prohřátí. Teplem dochází ke kontrakci a novotvorbě kolagenu v úrovni dermis, což vede k vypnutí ochablé kúže, vyhlazení vrásek a formování postavy.

Radiofrekvence je určena k ošetření obličeje i těla. Radiofrekvencí je několik druhů. Každá z nich působí v jiné vrsvvě pleti.

Trochu techniky:-)

RF je vysokofrekvenční elektromagnetická energie, která se tvoří při průchodu nabitých částic uzavřeným okruhem. Vodní prostředí organismu (tj. tekutiny v těle) obsahuje ionty, a proto se chová jako elektrolyt. Elektromagnetické proudy se v živém organismu uplatňují třemi typy účinků – elektrolytické, dráždivé a tepelné. RF nemá žádné elektrolytické a dráždivé účinky(mizí při frekvencích nad 100 kHz a RG má 100 KHz – 100 Mhz). U RF proudu se tedy mohou uplatnit jen účinky tepelné.

Hlavní použití:

  • vypnutí pleti
  • omlazení a zpevnění kůže (rejuvenace)
  • terapie akné
  • formování postavy
  • anti aging – prevence stárnutí

Zahrátím tkáně se dosáhne zvýšení rychlosti biochemických reakcí, diletace cév a tím zlepšení prokrvení a rychlosti přísunu živina odplavení zplodin metabolismu, změkčení a odplavení jizevnatého vaziva a starých srůstů.

Typy radiofekvence:

KLASICKÉ RADIOFREKVENCE – působí povrchově

Monopolární – dosáhne se hlubšího prohřátí hlavně v úrovni podkoží (až 5 mm), ale může dojít ke vzniku nerovného povrchu pokožky ( používají se zejména ve fyzio)

Bipolární – dochází k přesnějšímu, ale také povrchovějšímu prohřátí kůže, výhodou je nebolestivost a přesnost ošetření, používá se hlavně k vyhlazení povrchových vrásek a rejuvenaci

Unipolární – dochází k hlubokému průniku energie až do podkoží, nevýhody jsou shodné s monopolární RF

Tripolární a multipolární – jedná se kombinaci monopolární a bipolární RF ( spojují výhody jednotlivých typů radiofrekvencí, jedná se o velmi příjemné ošetření pro klientky:-))

FRAKČNÍ RAFIOFREKVENCE – působí v hlubokých vrstvách pokožky bez porušení povrchových vrstev ( až vrstva SMAS),  výsledkem je stažení kolagenních vláken v dermis s postupným liftingovým efektem a dlouhodobým zpevněním pokožky

Mikrojehličková frakční – zahřívá pokožku v nastavené hloubce (jedná se o invazivní ošetření, které provádějí jen lékaři)

Setkat s také můžete s kombinacemi radiofrekvence a IPL nebo LED (červené světlo 633nm) nebo vakuem. Všechny tyto kombinace zvyšují efekt ošetření spojením jejich působení.

Chcete vědět o radiofrekvencích více? Kurz PŘÍSTROJE PRO OBLIČEJ, KRK A DEKOLT v kosmetické péči, Vás seznámí se všemi typy radiofekvení a nejen to…https://beautyakademie.cz/kurz/pristrojova-osetreni-oblicej-krk-dekolt-kosmetickem-osetreni/